JUDr. Katarína Macháčková | Zimný štadión s in-line plochou
1755
single,single-post,postid-1755,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive

Zimný štadión s in-line plochou

3057-2953-1403682436

29 Júl Zimný štadión s in-line plochou

Zimný štadión bude v prevádzke aj mimo zimnej sezóny. Dôvodom je realizácia in-lineovej plochy určenej na celoročné korčuľovanie. Zimný štadión tak bude sprístupnený verejnosti aj na korčuľovanie tohto typu. Verím, že aj týmto krokom sme zvýšili kvalitu života v našom meste.

Nová in-line plocha je určená pre rôzne športové využitie ako napríklad in-line hokej, in-line korčuľovanie, florbal, hokejbal. Systém dostupnosti štadiónu pre verejnosť bude zachovaný rovnako ako v zimných mesiacoch, kedy verejnosť využíva ľadovú plochu.

Našim zámerom je, aby bol zimný štadión využívaný aj v akejsi letnej verzii,“ ozrejmila zámer vybudovania in-line plochy primátorka mesta Katarína Macháčková. Ako ďalej pokračovala „hlavným zámerom mesta je ponúknuť ľuďom ďalšiu možnosť na aktívne športovanie, ale aj zlepšenie kvality života v Prievidzi. Aj zdravotnícke organizácie upozorňujú, že v mestách je málo pohybu a mestá vytvárajú svojim obyvateľom málo podmienok na šport. Navyše tento zámer tu už bol dlhodobo. Podarilo sa ho zrealizovať až teraz.”

Plocha má rozmery30x60 m (1800 m²) a pokrýva celú hraciu ľadovú plochu. In – line plocha je ľahko a rýchlo demontovateľná a zimný štadión tak bude pred zimnou sezónou veľmi rýchlo pripravený na výrobu ľadovej plochy. In-line plochu bude môcť využívať verejnosť aj športové kluby. Obstarávacia cena za uvedený projekt bola viac ako 25 tisíc €. „Dodávateľ zabezpečil dodanie in-line plochy, dopravu, jej montáž, zaškolenie našich pracovníkov pre jej správnu manipuláciu a čiarovanie in-line plochy,“ opísal realizáciu diela konateľ Technických služieb mesta Prievidza (TSMPD) Miroslav Procháska. Práve mestská spoločnosť TSMPD je správcom zimného štadiónu a ďalších športovísk v meste Prievidza.

Technický popis
– plastová in-line plocha 30×60 m (1800 m²)
– obstarávacia cena 25.020,- € bez DPH
– dodávateľ zabezpečí dodanie in-line plochy, montáž in-line plochy, zaškolenie, dopravu, čiarovanie in-line plochy.
In-line plocha je určená pre tieto druhy športu: in-line hokej, in-line korčuľovanie, florbal, hokejbal.

V prípade, že máte záujem o využitie in-line plochy, potom využite nasledovné kontakty:
Zodpovedný vedúci: Slavomír Mjartan
Telefón: 046/542 24 12
Fax: 046/542 24 13
Email: sportoviska@tsmpd.sk

Cenník za In – line plochu
– prenájom in-line plochy v čase 07,00 – 17,00 hod – 15,00 € / hod. (súkromné a komerčné využitie)
– prenájom in-line plochy v čase 17,00 – 22,00 hod – 20,00 € / hod. (súkromné a komerčné využitie)
– verejnosť dospelí – 1,50 € / 2 hod.
– verejnosť deti – 1,00 € / 2 hod.
– verejnosť deti do 6 rokov s doprovodom – 1,50 € / 2 hod.
– osvetlenie – 6,00 € / hod.