JUDr. Katarína Macháčková | Spoločnosť Rübig spúšťa výrobu v priemyselnom parku
874
single,single-post,postid-874,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive

Spoločnosť Rübig spúšťa výrobu v priemyselnom parku

rubig PM 008

16 Júl Spoločnosť Rübig spúšťa výrobu v priemyselnom parku

Prievidza 12. júl 2013 Rakúska spoločnosť RÜBIG slávnostne zahájila výrobu vo svojej hale v priemyselnom parku v Prievidzi. Firma na začiatku zamestná 35 ľudí a postupne chce vytvoriť 150 pracovných miest.

Som veľmi rada, že novovytvorené pracovné miesta zamestnajú v regióne tri desiatky nezamestnaných. Teším sa z toho, že politika rodinnej spoločnosti RÜBIG je dlhodobá a strategická. Nemusíme sa báť, ako je tomu v prípade veľkých firiem, že po daňových prázdninách, presunú svoju výrobu do inej krajiny. Je obdivuhodné, že spoločnosť RÜBIG zahájila svoju výrobu bez dotácií a podpory zo strany štátu.

Na slávnostnom zahájení výroby sa zúčastnili rakúsky Veľvyslanec na Slovensku Markus Wuketich, europoslanec Paul Rübig, majiteľ spoločnosti Günter Rübig, europoslankyňa Edit Bauer, predseda rakúskej komory podnikateľov MAG. Patrick Sagmeister a poslanci NR SR medzi ktorými bol aj bývalý premiér SR Mikuláš Dzurinda.