JUDr. Katarína Macháčková | Pravda a láska musí zvíťaziť nad lžou a nenávisťou
2587
single,single-post,postid-2587,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive

Pravda a láska musí zvíťaziť nad lžou a nenávisťou

Katarína Macháčková_kampaň_web_01_cr

07 Nov Pravda a láska musí zvíťaziť nad lžou a nenávisťou

Milí Prievidžania, každé voľby sú dôležité, ale nasledujúce komunálne voľby budú pre náš región zlomové. Buď sa naše mesto bude uberať cestou rovnakých príležitostí pre všetkých, alebo cestou, kde budú mať výsadné postavenie oligarchovia, presadzujúci súkromné záujmy. Verím, že sa 10. novembra rozhodnete správne.

V predvolebnej kampani sa voči mne a mojim najbližším spolupracovníkom šíri nepravdivá a osočujúca kampaň, ktorej cieľom je znevážiť prácu, ktorú sme s mojím tímom pre Prievidzu urobili. Znova sa pred voľbami útočí na najnižšie ľudské pudy, akými sú závisť a nenávisť. Položme si otázku: Ak sú tieto informácie pravdivé, prečo sa k tejto kampani neprihlási jej autor? Odpoveď je jednoduchá: Pretože sú to lži.
 
Pred viac ako rokom som otvorila debatu o budúcnosti hornej Nitry. Reagovala som na vyjadrenia ministra hospodárstva smerujúce k tomu, že vláda plánuje prehodnotiť svoj postoj k baníctvu. To neskôr potvrdil aj premiér Robert Fico. Určitým osobám nevyhovovalo, že som sa o túto tému aktívne zaujímala. Začali preto tvrdiť, že moje aktivity pripravia ľudí o prácu, čo je nezmysel. Prečo ma niekto chce takto pošpiniť, keď ja o zatvorení baní nerozhodujem?
 
V súvislosti s útlmom baníctva budú do nášho regiónu prúdiť veľké peniaze. Oligarchovia a záujmové skupiny chcú mať nad nimi kontrolu. Prvé stretnutia na Úrade vlády sa konali za zatvorenými dverami, len za účasti vplyvných lobistov. Istým ľuďom prekážalo, keď som žiadala, aby sa o transformácii rozhodovalo férovo – teda s ľuďmi z regiónu, a nie tajne, kdesi v Bratislave. Keď som sa o to začala zaujímať, prišli útoky, ktoré prekročili akúkoľvek slušnosť a korektnosť.
 
Dokonca v posledných dňoch pred voľbami si Prievidžania našli v schránkach list podpísaný predsedom odborárov HBP. Obálka obsahovala výzvu, aby baníci volili za primátora kandidáta strany SMER-SD, s pozvánkou na jeho míting. Mnohí mi hovorili, že im to nápadne pripomína éru exposlanca Vladimíra Jánoša, ktorý sa vždy motal v blízkosti pána Petra Čičmanca, keď prišiel do bane sfárať Robert Fico, či ministri hospodárstva. Prievidžanov uráža, že im niekto diktuje, koho majú voliť a podceňuje ich schopnosť samostatne sa rozhodovať.
 
Myslím si, že ostrá, lživá a útočná kampaň je iba dôsledkom toho, že som sa dokázala postaviť mocným záujmovým skupinám. Ľuďom, ktorým zrejme vyhovuje, že náš región je v izolácii, rýchlostná cesta R2 sa nestavia, obchvat Prievidze stále niečo brzdí. Ktorí nechcú vidieť, že ovzdušie na hornej Nitre je nadmerne znečistené a štatistiky potvrdzujú o 20 % vyšší výskyt rakovinových ochorení ako inde na Slovensku. Títo ľudia sa snažia vytvárať falošný obraz o tom, že neexistuje šanca na inú budúcnosť. Ale ona existuje a vidieť to aj na výsledkoch našej práce.
 
Tvorcovia antikampane nediskreditujú len prácu a úspechy nášho tímu. Sú to osobné útoky aj na naše rodiny a našich blízkych. Šíria lži o tom, že som sa lacno dostala k lukratívnemu pozemku. Klamú, že vlastním dva domy, čo zvlášť ubližuje rodine, ktorá si postavila susedný dom. Vymýšľajú si o nadštandardných príjmoch zamestnancov mestského úradu. Neštítia sa ničoho, pretože túžba prebrať vládu nad mestom je obrovská.
 
Veľmi si vážim slová podpory a povzbudenia, ktoré počúvam od mnohých z vás na osobných stretnutiach. Vždy mi dodávajú silu a utvrdzujú ma, že moja práca má zmysel. Verím a vždy budem veriť, že pravda a láska musí zvíťaziť nad lžou a nenávisťou.
 

Vaša Katka Macháčková, primátorka Prievidze