JUDr. Katarína Macháčková | Petícia na záchranu lokality Hrádok
2346
single,single-post,postid-2346,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive

Petícia na záchranu lokality Hrádok

5699887172_6d4fa502de_b

22 Apr Petícia na záchranu lokality Hrádok

V súčasnosti sa končí proces posudzovania vplyvov na životné prostredie pri povoľovacom procese dobývania výhradného ložiska nevyhradeného nerastu – andezitu v dobývacom priestore Bystričany. Je to lokalita, ktorú skôr poznáme ako Hrádok, obľúbená aj ako miesto na športové aktivity v oblasti horolezectva.


Ide o cenné územie ktoré je v schválenom územnom pláne obce Bystričany zaradené ako genofond a jeho likvidácia ťažbou by bola nielen poškodením CHKO Ponitrie, ale aj poškodením vzácnej prírodnej aglomerácie z celoslovenského hľadiska.

Aktívni občania pripravili petíciu proti vydaniu povolenia banskej činnosti dobývania výhradného ložiska. Túto petíciu plne podporujem a stotožňuje sa so mnou nielen Vojtech Bartoš, starosta obce Bystričany, ale aj ostatní zástupcovia samospráv zo Združenia miest a obcí hornej Nitry a mnohí ďalší obyvatelia nášho regiónu.

Petičné hárky je možné podpísať aj v Prievidzi, vo vestibule mestského úradu a na informáciách v Dome kultúry na Ul. F. Madvu. Na týchto miestach môžete odovzdať aj vyplnené petičné hárky, ktoré odovzdáme petičnému výboru.

Bližšie informácie o petícii nájdete na stránke obce Bystričany.

Stiahnite si: Petičný hárok petície proti plánovanému povoleniu banskej činnosti dobývania výhradného ložiska nevyhradeného nerastu – andezitu v dobývacom priestore Bystričany.

pdf-155498_640